HDD’lerin Yanında Yazan Notların Anlamı Nedir?

Not1

TS-119 Turbo NAS ile bu sabit disk sürücüsü modeli kullanıldığı taktirde HDD ‘lerin ısısı normale göre biraz daha yüksek olacaktır.

Not2

HDD üreticilerinin yaptıkları açıklamay göre, eğer yüksek kapasiteli seriye ait bir HDD uyumluluk testini geçerse, daha düşük kapasiteli bir HDD’de Qnap’lar ile uyumlu çalışacağı bildirilmiştir.

Not 3

Eğer Ts-209 serisi ile 1,5 veya 2 TB’lık diskler kullanacaksanız, disk kurulumunu single disk olarak, yada RAID 1 olarak kurmanız gerekmektedir..

Note4 (WD RE4-GP WD2002FYPS)

Bu HDD’lerin daha stabil çalışması için 15 Kasım 2009 sonra yayınlanan HDD güncellemesiniz yapmanız önerilir. Bu güncellemeye aşağıdaki linkten ulaşabilrisiniz;

http://files.qnap.com/download/Forum/WD_New_Firmware_Release.pdf

Note5 (WD Green & Seagate Yeşil)

Bu diskleri Qnap ile kesinlikle kullanmayın.

Note6

NMP-1000 ile bu modelleri kullanmak için, lütfen buradan sabit disk sürücüsü uyumluluk güncelleme aracı indirin.

Note7 (Gelişmiş Format) Qnap ile bu modelleri kullanmak için lütfen Nas cihazınızın Firmware’in 3.2.5 veya daha üst bir versiyonuna yükseltin. Bu modelleri Qnap’n NVR cihazları ile uyumlu değildir.

Note8 (Hitachi 7K1000.C HDS721010CLA332 1TB)  Bu disklerdeki vida takma kısmı farklı olduğu için 2 veya 4 diskli Qnap’larda HDD algılamasında problem meydana gelebilir. Lütfen Disk Traylerini takarken “click” sesi geldiğine ve Qnap’ın bu HDD’i tam aldığına emin olun.

Note9 (WD Masaüstü Sabit Diskler)  sabit disk sürücüleri ile uyumluluk QNAP laboratuvar ilk doğrulama testini geçti.  Fakat HDD üreticilerinin yaptıkları açıklamaya göre butür diskler kritik RAID yapılarında kullanılması tavsiye edilmemektedir.

Note10 (Samsung HD204UI 2TB)  QNAP ürünleri ile bu sabit disk modelini kullanmak için, lütfen önce HDD’deki bilgilerinizin bir yedeğini alın ve dahasonra aşağıdaki adımları uygulayın;

http://forums.seagate.com/ t5/Samsung-Internal-Drives/HD204UI-Firmware-patch/mp/143115 # M20

Note11

Qnap’ta bu diskler ile birlikte 16 TB’dan büyük bir alan kuracaksanız lütfen Firmware versiyonun enaz 3.4.0 olduğuna emin olun. Eğer toplamda 16 TB’dan daha düşük bir disk kapasitesi ile RAID kurduysanız, Qnap’ın “HDD ekle” seçeneği ile enfazla 16 TB’lık bir alana sahip olabilirsiniz. 16 TB civarı alana sahip sistemler “RAID capacity Expandison” yada “Adding Hard Drives” özelliklerini desteklemektedir.

Note12 (3TB HDD)

TS-509 Pro cihazları ile bu diskler kullanılamazlar.

Note13  V3.4.4

Bu Disk modellerini sağlıklı kullanabilmek için lütfen NAS cihazınızın Firmware versiyonun enaz 3.4.4, ve NVR cihazınızın 3.5.2 olduğuna emin olun.

Note14

Eğer bu disklere “HDD Smart Test” i uygulanırsa, HDD RAID yapısında “çıkartılmış” olarak algılanabilir. Bu Problem ile karşılamamak için lütfen Qnap’ı 3.6.3 veya daha üzeri bir Firmware ile kullanın.

Note15

Bu sabit diskler modelleri QNAP laboratuvar uyumluluk doğrulamalarını geçti. Ancak, bazı kullanıcılar eski Turbo NAS firmware sürümlerinde bu sabit diskler ile problem yaşadıklarını bildirdiler. Bu disklerin Qnap ile uyumluluğunu geliştirmek için Qnap’ınızı 3.7.1 veya üstü firmwarine yükseltmenizi öneririz. Hala firmware güncellemesinden sonra sorunlarla karşılaşıyorsanız lütfen Qnap Teknik Ekibi ile temasa geçin. Üretici Firma bu sabit disk modelleri için yeni bir firmware sürümü çıkartmaktadır. Bu linki kontrol edebiliriniz güncellemeler için. Daha stabil bir cihaz için farklı diskler (business serisi) tavsiye edilmektedir

Note16  Bu sabit diskler modelleri QNAP laboratuvar uyumluluk doğrulamaları geçti. Ancak, bazı kullanıcılar bu sabit diskler problem yaşadıklarını bildirdiler. Bu sabit disk modelleri ile herhangi bir sorun yaşarsanız Qnap Teknikde ekibi ile temasa geçebilirsiniz. Üretici firma bu sabit disk modelleri için yeni bir firmware sürümünü yayınladı .Güncelleme için bu linki kontrol edebilirisniz.

Note17  Stabil performans için lütfen Qnap’ı 3.7.1 NAS firmwareine yükseltin.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>